+90 531 664 58 68
Kozmik Enerji Terapisi

Kozmik Enerji Terapisi Hakkında


         800 yıl önce Tibetli şaman rahipler tarafından şifa vermek amacıyla kullanılan gizli tutulmuş bir öğretidir. Bu yöntem, tarih boyunca çeşitli yerlerde aynı amaçla uygulanmıştır. Kozmik Enerji, “kanal” olarak adlandırılan kozmik bilgileri kullanarak kişinin fiziksel, duygusal ve spiritüel gelişiminin şifalanmasına dayanan eşsiz bir yöntemdir. Kanallar (frekanslar) tarih boyunca şifacılar tarafından kullanılmıştır. Kozmik Enerji Terapisinin günümüze geliş yolculuğu ise 1983'te bilim adamı Dr. Vladimir Alexandrovich Petrov tarafından keşfedilir ve Rusya'da bir çok vaka üzerinde incelenir ve  gözlemlenebilir sonuçlar elde ederler. Bunun üzerine Rusya’da akademisi kurulur ve  Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanır. KozmiK Enerji Terapisi Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan tek enerji çalışmasıdır. 


Kozmik Enerji Terapisi Nedir ve Faydaları Nelerdir?


      Kozmik enerji terapisi ruh-beden-zihin dengesini sağlamak için temizlenme, şifalandırma, koruma ve bilgi üzerine bir enerji sistemidir. Kozmik Enerji Terapisinde kısaca çakralar dengelenir, organlar üzerindeki blokajlar arındırılır ve kişinin aura alanı olması gereken genişlik haline getirilir. 


Kozmik Enerji Terapisinin Faydaları;


1. Kozmik enerji terapisi, duygusal blokajları çözerek içsel dengenizi geri kazanmanıza yardımcı olabilir. Stres, kaygı veya depresyon gibi duygusal sorunları hafifletebilir ve pozitif duyguları teşvik edebilir. Bu sayede duygusal iyileşme sürecinize destek olabilirsiniz.


2. Kozmik enerji terapisi, fiziksel sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olabilir. Enerji akışını dengeleyerek bedeninizdeki blokajları çözebilir ve vücudun doğal iyileşme sürecini teşvik edebilir. Bu terapi, ağrıları hafifletebilir, bağışıklık sistemini güçlendirebilir ve genel sağlığınızı destekleyebilir.


3. Kozmik enerji terapisi, zihinsel netliği artırmanıza ve zihni sakinleştirmenize yardımcı olabilir. Daha odaklanmış olmanızı sağlayabilir ve berrak düşüncelere sahip olmanıza yardımcı olabilir. Zihinsel gerginlikten arınarak, içsel huzuru bulmanızı sağlar.


4.Kozmik enerji terapisi, spiritüel büyüme ve bilincin genişlemesi için bir araç olarak kullanılabilir. Kendinizi daha derin bir seviyede keşfetmenize ve spiritüel bağlantınızı güçlendirmenize yardımcı olabilir. Bu terapiyle içsel yolculuğunuza başlayın ve ruhsal potansiyelinizi keşfedin!


     Seans öncesinde kozmik uygulayıcı danışan kişinin aurasında ve çakralarında enerji teşhisi yapar. Seans sırasında kişi gözler kapalı bir şekilde 40-60 dakika ayakta durur. Ayakta durmanın sebebi kozmik enerjinin kişiye en iyi aktığı pozisyonun bu olmasıdır. Ancak ayakta duramayacak kadar hasta olan kişilerde oturtularak çalışılabilir. Gözlerin kapalı olmasının sebebi algılarımızı dış etkenlere karşı kapatmak, kendi içimize yönelmek ve böylece enerji terapisinden maksimumum olarak faydalanmaktır.


    Seans sırasında kişi fiziksel bedeninde istemsiz bir takım hareketler yapabilir. Sağa sola, öne arkaya hafif salınımlar olabilir. Isı artışı hissedebilir. Terleyebilir, bazı duygulanımlar hissedebilir. Ağlayabilir, gülebilir, öksürebilir, hıçkırabilir, esneyebilir. Gözleri kapalıyken resimler, vizyonlar, renkler, ışıklar, vizyonlar görebilir. Vücudun değişik bölgelerinde ağrılar hissedebilir, bu ağrılar geçicidir. Tüm bunlar fiziksel bedendeki enerji blokajlarının çözülmesi ve bedenin kozmik enerjilerle rezonansa girmesi ile ilgilidir. Seans anında yaşanan bütün hisler, fiziksel hareketlere bağlı olarak kişiden kişiye farklılık gösterir. Bazen herhangi bir şey hissetmeyebilir. Seans sayısı 12 seans olmakla birlikte kişinin rahatsızlık durumuna göre değişebilir. 12 seanslık bir terapiden sonra ara verip tekrar 12 seanslık bir terapi almak gerekebilir.Kozmik Enerji Terapisi’ni diğer tekniklerden ayıran en önemli özelliklerinden biri şu an kullanılan halinin bilimsel temellere dayanması ve süreç içinde gözlenebilir sonuçlar alınmasıdır.

Şu anda Dünya Sağlık Örgütü üyesi olan (Aralık 2009) ve en önemlisi Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından kabul edilen tek enerji şifa sistemidir. “International Classic Cosmoenergy Federation” adında bir federasyonu bulunan Kozmik Enerji, tüm dünyada hızla yayılmakta ve tamamlayıcı tıp tekniği olarak dünyanın birçok yerinde kullanılmaktadır.