+90 531 664 58 68
Su Terapisi

Su Hakkında


        Su yaşamın tüm hafızasını ve bilgeliğini barındırır, suyun çok yüksek bir arındırma, bırakma, yaşama ve şifa kapasitesi vardır. Su deneyimlerle ilgilenir, bilgileri ve olayları bir araya getirir. Yaratım enerjisi, potansiyeller, duygular, derinleşme, şifa, tefekkür, eril ve dişil enerjiler, bırakmak, anın içinde kalabilmek, ilişki dinamikleri gibi konularla doğrudan bağlantılı olan güçlü bir elementtir. Su elementi dişil bir enerjidir, bize kontrolü bırakmayı, kabulü, güvenmeyi, teslimiyeti hatırlatır.  Su terapisi seansları ise suyun durağan, akışkan ve dinamik hâllerini içinde barındırır ve değişen tüm hâllerimizin birer yansımasıdır.

 

Su Terapisi

       Su terapisi; vücudun enerji akışını düzenlemek ve stresi azaltmak için kullanılan, kişiyi suyun alanında ruhsal, fiziksel ve zihinsel olarak dengeye getiren bir terapi yöntemidir. Bu terapi yöntemi su öncesi, su yüzeyi, suyun altı ve köklenme süreci şeklinde ilerler. Suyun alanındaki bu süreçte kişiye somatik hareketler, meditasyon, nefes çalışması ve enerji çalışmaları uygulanarak vücudun enerji merkezi uyarılır. Suyun akışında kişi kendini serbest bırakarak derin bir rahatlama hâline geçer.


       Seansın akışını belirleyen terapistten ziyade terapiyi alan kişidir. Alıcının ihtiyacına göre terapisti durağan, akışkan ve kimi zaman dinamik hareketler ile devam eder. Terapist alıcının suyun altına girmeye hazır olduğunu gözlemlerse onu suyun altına almaya başlar. Alıcı kendini hazır hissetmiyorsa suyun altına girmeden de gerçekleşebilir.


Su Terapisinin Faydaları;


  • Suyun rahatlatıcı etkisi stresi azaltabilir ve zihni sakinleştirir
  • Su terapisi, içimizde var olan potansiyelimizi keşfetmemizi sağlayabilir
  • Su terapisi, eril ve dişil yönlerimizi dengeli hâle getirebilir
  • Su terapisi, kişinin duygusal dengeyi yeniden kazanmasına ve iç huzura kavuşmasına katkıda bulunabilir
  • Su terapisi, sırasında suyun sesi veya su altında yapılan egzersizler zihnimizi sakinleştirmeyi sağlayabilir
  • Su terapisi, seanslarında depresyon, anksiyete, uyku bozukluğu, travmadan kaynaklı stres bozukluğu gibi psikolojik hâllerimizde iyileşme sağlayabilir
  • Kas ve eklem ağrılarında, omurga rahatsızlıklarında ve nörolojik rahatsızlıklarda iyileşme olabilir
  • Su terapisi, kişinin kendine güvenini arttırabilir ve beden algısını olumlu yönde etkileyebilir
  • Su terapisi duygusal yaralanma ve travma sonrası iyileşmeye yardımcı olabilir ve daha bir çok fiziksel, ruhsal ve duygusal rahatsızlığa iyi geldiği gözlemlenmiştir.